İnstagram Takipçi Hilesi

İnstagram Hesabına Takipçi, Beğeni Yada Reels Video İzlenmesi Göndermek İçin Hemen İnstagram Kullanıcı Adın İle Sisteme Giriş Yap.

@
Hesap güvenliğiniz bizim için çok önemli o yüzden şifrenizi istemiyoruz, Giriş yapmak için sadece kullanıcı adınız yeterli.
instagram
1 Yıl Önce Yayınlandı 174 Kez Okundu

Youtube Kanal Doğrulama Nedir, Nasıl Yapılır?

Hesap doğrulama, Youtuber olmak isteyenlerin yapması şart olan eylemler arasındadır. Koşullarını sağladıktan sonra doğrulamasını yapmak, size daha izleyiciler adına güvenilir yapacaktır.

Sosyal medya platformları üzerinden fenomen olmak veya para kazanmak, günümüzde yaygın şekilde yapılmaktadır. Her ne kadar ilk dönemlerde oldukça az kişi yapsa da bugün geniş bir kitle oluşmuş durumdadır. Youtube, video çekerek para kazanmak veya tanınır olmak isteyenlerin tercihi arasındadır.

Bunun için Youtube, kullanıcılardan ücret talebinde bulunmamaktadır. Para kazanmak için yalnızca şartların sağlanmasını talep etmektedir.

Gerek tanınırlılık, gerekse para kazanmak için hesap doğrulama,  kendinizi daha ileri taşımanızda size yardım etmektedir.

Youtube Kanal Doğrulama Nedir?

Youtube kanal doğrulama, kanal adının yan tarafında görülen rozet işaretidir. Bu, kanalın Youtube tarafından onaylandığını göstermektedir. Ancak platform, bu tikleri koşullar kapsamında vermektedir.

Dolayısıyla kişiler, öncelikle gerekli şartlarını yerine getirmelidir. Aksi halde onay almanız imkânsızdır.

Youtube Kanal Doğrulama Nasıl Yapılır?

Youtube kanal doğrulama rozeti başvuru formu, koşulları yerine getiren kanallar tarafından doldurulabilir. Bunun için 100,000 abone sayısı olmalıdır.

Başvuru, telefon ile kolay bir şekilde yapılalabilmektedir. Bununla beraber çoğu kullanıcı, Youtube hesap doğrulama telefonsuz sorusunu da sormaktadır. Ancak Youtube hesap doğrulatma için yardım sekmesi, telefon ile doğrulama yapıldığı üzerinde durmaktadır.

Peki, telefon neden istenir? Kötüye kullanım ve spam, platform tarafından önemsenmektedir. Kimlik doğrularken telefon numarası kullanmak,  kötüye kullanıma karşı mücadelede başvurulmaktadır. Ayrıca Youtube topluluğunu koruma amacı da mevcuttur.

Youtube telefonunuza bir doğrulama kodu göndererek, girmenizi istemektedir. Doğrulama sırasında telefonun farklı hesaplarda kullanılma durumlarına da göz atılmaktadır.

Başvuru alınınca, öncelikle abone sayınıza bakılmaktadır. Eğer bu karşılanıyorsa, açtığınız kanalın, iddia ettiği tüzel kişi, marka ya da içerik üretici olup, olmadığına bakılmaktadır. Kanal yaşı gibi farklı etmenlere de dikkat edilmektedir.

Ayrıca Youtube doğrulandı işareti için kanalın etkin durumuna, herkese açık olup, olmadığına bakılmaktadır. Açıklama, banner, içerik ve profil resmi de incelenmektedir.

Youtube Doğrulama Alınmaması Hatası

Hesap doğrulama isteği yapmasına rağmen pek çok kişi kod almadığından bahsetmektedir. Bunun pek çok nedeni vardır. Doğrulama kodları hemen ulaşmaktadır. Eğer Youtube hesap doğrulama hatası alıyorsanız, şu maddeleri kontrol edin;

  1. Eğer operatörünüzde anlık problem olmuşsa ya da yoğun nüfuslu bir yerde yaşıyorsanız, mesaj geç gelebilir. 1-2 dakika bekledikten sonra hâlâ gelmiyorsa, sesli çağrı tavsiye edilmektedir.
  2. Dünya üzerinde bazı bölgeler, operatörler ve ülkeler Google tarafından atılan kısa mesajları desteklememektedir. Eğer bu durum söz konusuysa farklı telefon numarası önerilmektedir. Aynı zamanda sesli arama da çözümlerinizden bir tanesidir.
  3. Eğer telefonunuza bağlı çok sayıda hesap varsa, sorunun nedenidir. Zira bu durumda ekranda maksimum hesap miktarına ulaşıldığına dair uyarı verecektir. Platform, kötüye kullanımın önüne geçmek amacıyla telefon numaralarında kullanılabilecek hesapları limitlemektedir.

Youtube kanal doğrulama 2020 hataları, bu şekilde çözümlenebilir. Eğer sorun devam ediyorsa, iletişim kurup, sorunu aktarmanız tavsiye edilmektedir.

Hesap Doğrulama İptali

Youtube, bazı durumlarda Youtube kanal doğrulama 2020 rozetlerini kaldırabilmektedir. Bunlardan biri, abone sayılarınızın 100,000 altına düşmesidir.

Eğer kanal ismini değiştirirseniz de yeni isim için yeni başvuru yapmanız gerekecektir. Dolayısıyla başvuru öncesinde kanal isminiz hakkında düşünmeniz tavsiye edilmektedir.

Aldığınız rozetlerin kaldırılmasını istemiyorsanız, başka kurallar da vardır. Bu nedenle Youtube’un hizmet şartları ve topluluk kuralları okunmalıdır. Ayrıca Youtube yardım ekranı da bilmeniz gereken bazı hususları açıklamaktadır.

Şartları yerine getiren her hesap, doğrulama için başvurabilir.


Yorum Yap