İnstagram Takipçi Hilesi

İnstagram Hesabına Takipçi, Beğeni Yada Reels Video İzlenmesi Göndermek İçin Hemen İnstagram Kullanıcı Adın İle Sisteme Giriş Yap.

@
Hesap güvenliğiniz bizim için çok önemli o yüzden şifrenizi istemiyoruz, Giriş yapmak için sadece kullanıcı adınız yeterli.
instagram
1 Yıl Önce Yayınlandı 112 Kez Okundu

Viral Video Nedir, Nasıl Yapılır?

Sosyal medyaların birer birer yaygın hale gelmesi ile birlikte bu alanlarda sıkça duyulan bazı kalıplar da insanlar tarafından merak edilmektedir. Viral video nedir sorusu da sosyal medyalarda sıkça karşılaşılan bir kalıp olmanın yanında bu tarz videolar en ince ayrıntısına kadar incelenmektedir. Burada önemli nokta ise aslında viral kelimesini öğrenmek olacaktır.

Normal şartlarda tıp alanında kullanılan ve virüslerin yayılma ismine verilen viral kelimesi, sosyal medyalar ve reklamcılık için de kullanılabilir hale gelmiştir. Buna bağlı olarak viral videoların kendiliğinden yayılması ve özellikle amatör şekilde çekilmiş olması yorumları yapılmaktadır. Peki, viral video oluşturmak için bu süreçte nasıl video hazırlanmalıdır?

Viral Video Nasıl Yapılır?

Viral video nasıl yapılır sorusu, yukarıda anlatılanların ardından çoğu birey tarafından merak edilen bir içerik haline gelmiştir. Bir videonun viral hale gelebilmesi için ise kendiliğinden yayılmış olması ve pek çok kitleye ulaşmış olması gerekmektedir. Bu şekilde bir video oluşturmak için ise aşağıda sıralanan detaylara son derece dikkat etmeniz gerekmektedir.

 • Amatör şekilde çekilmesine rağmen bu videoların konusunun çok iyi işlenmesi gerekmektedir.
 • Video süresini olabildiğince kısa tutmaya özen göstermelisiniz.
 • Çekilecek videoda reklamın veya logo tanıtımının direkt olmaması gerekmektedir. Doğal oyunculuk ve doğal tanıtımlar kullanılmalıdır.

Bu üç maddeye uygun şekilde hazırlayacağınız video, büyük ölçüde viral olacak ve pek çok kitle tarafından izlenmeye başlayacaktır. Ancak bildiğiniz gibi her ne kadar amatör olunsa da maliyet düşüklüğünden veya hikaye eksikliğinden kaçınılması gerekmektedir.

Viral Videolar Nasıl Yayılır?

Teknolojinin ve pek çok imkanın gelişmesine bağlı olarak sosyal medyalarda yer alan belli başlı durumların da ön plana çıktığı rahatlıkla söylenebilir. Özellikle viral video olarak tanımlanan kısa reklam filmleri, dijital ortamda önemli bir yere sahip olmuştur. Viral videolar nasıl yayılır başlığı ise bu konuda dikkat edilen ve araştırılan başlıklardan biri olarak ön plana çıkmaktadır.

Viral videolar, belli bir amaç için oluşturulsa da yayma amacı gütmez. Buna bağlı olarak bu tarz videoların sosyal medya platformlarında kendiliğinden yayıldığını ve pek çok kitleye ulaştığını görebilirsiniz. Siz sadece içeriğinizi oluşturur ve videonuzu kendi hesabınızdan takipçilerinize paylaşırsınız. Kısa süre içerisinde yayılan içeriğiniz viral ismini alır.

Viral Video Özellikleri

Viral videolar, sosyal medyada en çok dile getirilen bir kalıp olmakla birlikte günümüzde çok sayıda kişi tarafından da incelenmektedir. Başta viral videonun ne olduğu tartışılmakta ve hemen ardından özellikleri, nasıl yapılacağı soruları merak edilmektedir. Viral video özellikleri ise bu kalıbı en iyi şekilde özetleyen içeriğe sahiptir.

 • Dikkatleri üzerine toplamada etkilidir.
 • Kısa olmasına rağmen eğlenceli bir içerik olarak ön plana çıkar.
 • Popüler kültürden ilham alınmış ve çok iyi şekilde yansıtılmıştır.
 • Amatör olunmasına rağmen gerçekliği yansıtmada etkilidir.
 • Sosyal medya kullanıcıları tarafından oluşturulan içerikler görülür.
 • Pek çok duyguya yer verilir.
 • Kısa olan bu videolarda hikayeleştirmeler kullanılır.

Bahsi geçen bu özelliklerin viral videolara ait olduğunu söylemek mümkündür. Pek çok özelliği bünyesinde bulunduran bu tarz videolar, en çok izlenen ve aynı zamanda izlerken eğlenilen içerikleri de kapsamaktadır.

Viral Video Hazırlarken Bilinmesi Gerekenler

Viral videoların bu denli tanınır hale gelmesi ve aynı zamanda sevilmesi ile birlikte pek çok kullanıcının viral içerikler hazırlamaya çalıştığı görülmektedir. Dışarıdan kolay bir hazırlık gibi görülse de detaylarına bakıldığı zaman pek de kolay olmayan bir iş olduğu anlaşılmaktadır. Viral video hazırlarken bilinmesi gerekenler başlığında ise işinize yarayacak pek çok püf noktaya rastlayabilirsiniz.

 • Yapacağınız içeriğin bir amacı olmalı ve neden yayıldı sorusuna cevabı bulunmalıdır.
 • Oluşturacağınız içeriğin çok uzun sürmemesine dikkat etmeniz oldukça önemlidir.
 • Hem mevcut takipçilerinizi hem de hedef kitlenizi tanımaya özen gösterin.
 • Viral tetiklemesi adı verilen durumun gerçekleşmesi önemlidir. Yanı sosyal medyada pasif olan bir kullanıcı sizin videonuzu paylaşmaya başlamalıdır.
 • Oluşturduğunuz içeriği paylaşmakla kalmayın farklı kişilere de izletin.
 • Paylaşacağınız platformun doğru olmasına dikkat edin.
 • Videoyu paylaşacağınız zamanı iyi ayarlayın ve paylaştığınız anda etkileşim almasını sağlayın.
 • Oluşturduğunuz içeriğin tamamen özgün olmasına dikkat edin.

Sıralanan bu önerileri aklınızda tutarak bir içerik oluşturmanız gerekmektedir. Böylece yapacağınız video, özgün olduğu ve dikkat çekici olduğu için kısa sürede yayılmış olacaktır. Aynı zamanda sadece paylaştığınız platformda değil farklı sosyal medya sayfalarında da videonuz ile karşılaşmanız normal olacaktır.

Viral Videolar Nasıl Ortaya Çıktı?

Viral videoların bu denli yaygın hale gelmesi ve pek çok kişi tarafından ilgi görmesi, insanların aklına binlerce soru işareti bırakmaktadır. Viral videolar nasıl ortaya çıktı başlığı ise bu alanda merak edilen bir içerik olmanın yanında viral videoları tanımlayan en iyi başlık olarak da ön plana çıkmaktadır.

Mobil ekran ve televizyon ekranının birbirinden ayrıldığı dönem insanlar birinden birine daha fazla zaman ayırmaya başlamıştı. Günümüzde ise çoğu kişinin mobil ekranları tercih etmesi ile birlikte sosyal medyalarda yapılan viral reklam videolarının ilgi görmesi  sonucu ortaya çıkmaktadır. Böylece viral videoların nasıl yaygın hale geldiğini görmek de mümkün olacaktır.

Viral Reklam Örnekleri

Sosyal medyanın yeni gözdesi olarak tanımlanabilecek viral videolar, pek çok kullanıcı tarafından incelenmekte ve nasıl yapıldığı konusunda araştırılmaktadır. Viral video olarak tanımlanan bu kalıp, bir videonun içeriği sayesinde kısa sürede yayılması işlemidir. Bu işlemin bir parçası olmak isteyen bireylerin sık sık viral reklam örnekleri gibi hazır videoları incelediğini söylemek mümkün olacaktır.

Gerek sosyal medyalarda gerekse de çeşitli platformlarda sıklıkla karşılaşılan viral videolar, bu işi yapacak kişiler için birer örnek niteliği taşımaktadır. Bu videoların nasıl işlendiğini, ne tarz içeriklere yer verdiğini, doğallığın ve reklamın nasıl orantılı kaldığını inceleyerek siz de kendi içeriklerinizi kısa sürede oluşturabilirsiniz.

Kimler Viral Video Yapabilir?

Kimler viral video yapabilir şeklinde sorulan bir sorunun, sosyal medyada sık sık duyulduğunu ve merak edildiğini görmek mümkündür. Viral videoların sıklıkla sosyal medya kullanıcıları tarafından yapıldığı söylenmektedir. Hem yüksek takipçili hem de düşük takipçili kullanıcılar, viral video yaparak tanınır hale gelmektedir. Bu noktada kimlerin viral video yapabileceği sorusunun yanıtı da ortaya çıkmaktadır.

Eğer birden faza sosyal medya hesabına sahipseniz ve içerik oluşturabilecek imkanınız varsa hemen bir senaryo oluşturmaya başlayabilirsiniz. Reklama yönelik bir içerik olacaksa reklamını yapacağınız bir ürün olmalıdır. Bunun dışında reklam yapmadan viral video hazırlamak da mümkündür. Kısacası neler oluşturabileceğinizi inceledikten sonra kolaylıkla viral video hazırlayabilirsiniz.

Viral Video Nasıl Olmalı?

Viral videolar ile alakalı içerik oluşturma aşamasında viral videolar nasıl olmalı sorusuna yanıt bulmanız gerekmektedir. izleyicilerin ilgisini çeken içerikler oluşturmak ve videonuzun kısa sürede yayılmasını sağlamak için dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

 • Videonuzda inişler ve çıkışlar mutlaka bulunmalıdır.
 • Günümüz izleyicilerini etkileyebilmek için kaliteli bir içerik oluşturmanız gerekmektedir.
 • Sosyal medyada etkili olan kitleyi hedef alarak içerikler oluşturmaya özen gösterin.

Aynı zamanda sitemizde yer alan birtakım önerileri de dikkate alarak viral video konusunda başarılı olabilir ve hazırladığınız içeriklerin kısa sürede yayılmasını sağlayabilirsiniz.


Yorum Yap