İnstagram Takipçi Hilesi

İnstagram Hesabına Takipçi, Beğeni Yada Reels Video İzlenmesi Göndermek İçin Hemen İnstagram Kullanıcı Adın İle Sisteme Giriş Yap.

@
Hesap güvenliğiniz bizim için çok önemli o yüzden şifrenizi istemiyoruz, Giriş yapmak için sadece kullanıcı adınız yeterli.
instagram
1 Yıl Önce Yayınlandı 108 Kez Okundu

Twitch Nedir, Nasıl Para Kazanılır?

Twitch, son dönemde en çok tercih edilen video içerik izleme ve üretme platformları arasında olmakla birlikte özellikle platform üzerinden yapılan canlı yayınların oyun kategorisinde oldukça genişlemiş olması, bu sosyal medya aracı ile oyun severlerin kazanç elde etmesine aracılık etmiştir. Twitch’ten para kazanmak hemen her oyun severin hayali olmakla birlikte bu hayali gerçekleştirmek için tercih edilebilecek pek çok farklı yöntem de bulunmaktadır.

Twitch’ten para kazanmak isteyenlerin hangi yöntemleri kullanabileceği konusuna gelmeden önce platformun ne olduğu ve kullanıcılarına ne vadettiği gözden geçirilmelidir. Bu kapsamda Twitch nedir? ne işe yarar? Gibi sorular günümüzde sosyal medya kullanıcıları tarafından en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır.

Twitch Nedir?

Kısaca Twitch nedir sorusuna yanıt vermek gerekirse; Twitch, bilgisayar oyunu oynayan oyuncuların ve bu oyunları seven kullanıcıların canlı yayınlar ile ortak bir platformda buluşmasını sağlayan sosyal medya aracıdır. Platform kapsamında bilgisayar oyunları oynama konusunda usta isimler oynadıkları oyunu canlı yayınlar ile izleyicilere ulaştırabilmektedir.

Platformun böylesine geniş çaplı bir özelliğe sahip olması son dönemde Twitch’ten para kazanma yöntemleri bağlamında oyun severlerin araştırma yapmasına sebep olmuştur. Platform üzerinden sadece oyun oynayarak ve oynana oyunu canlı yayında izleyicilere aktararak para kazanmak mümkündür ve bu gelirin elde edilebilmesi için kullanılabilecek yöntemler de son derece geniş bir yelpazeye sahiptir.

Twitch’ten Para Kazanmak İçin Gerekli Olan Şartlar

Öncelikli olarak platform üzerinden para kazanmak isteyen kullanıcıların bazı şartları yerine getirmesi gerekir. Twitch’ten para kazanma şartları şu şekildedir:

  • En az 50 takipçi sayısına sahip olmak
  • Son 1 ay içerisinde 8 saat yayın gerçekleştirmek
  • Son 1 ay kapsamında en az 7 farklı günde yayın yapmış olmak
  • Son 1 ay içerisinde 30 gün izleyici ortalamasının 3 olması

Gibi durumların yerine getirilmesi halinde Twitch’ten para kazanma şartları sağlanmış olacaktır.

Twitch’den Para Kazanma Yöntemleri

Twitch’ten para kazanmak adına kullanılabilecek yöntemler belirtilmiş olduğu gibi birden fazla seçenek alternatifi sunmaktadır. Söz konusu seçenekleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Abonelikler ile kazanç elde etmek
  • Reklam gelirleri aracılığıyla para kazanmak
  • Twitch’e özel Bitsler aracılığıyla kazanç elde etmek
  • Bağış sitelerinin kullanılması

Bu yöntemlerden herhangi biri ya da birden fazlası ile Twitch üzerinden para kazanmak olanaklıdır.

Twitch Abonelikleri Aracılığıyla Para Kazanmak

Twitch’ten para kazanma şartları yerine getirilmiş ise abone sayılarına göre platform üzerinden para kazanmak mümkün olmaktadır. Bu noktada en temel belirleyiciler üzerinde durulmuş olan şartlar olmakla birlikte elde edilecek kazanç sahip olunan aboneye ve izlenme sayılarına göre farklılıklar içerir. Bu konuda oldukça detaylı bir politikaya sahip olan platformun söz konusu politikalarına resmi web adresi üzerinden erişim sağlamak mümkündür.

Twich’ten Reklam Geliri Elde Etmek

Twitch para kazanma yöntemleri kapsamında bir diğer önemli ve kullanılabilir olan yöntem de reklamlar aracılığıyla gelir elde edilmesidir. Canlı yayınların öncesinde, sonrasında ya da herhangi bir bölümünde reklam anlaşması yapılarak reklam izletilmesi ve böylelikle kazanç elde edilmesi son derece olasıdır.

Twitch Bitslerini Kullanmak

Bits adı verilen sanal araçlar platformun özel para birimleridir. Satın alınan bitslerin platform kapsamında arzu edilen kullanıcılara gönderilmesi mümkün olduğundan yayıncılar gerekli popülerlik seviyesine erişmeleri halinde Twitch’ten para kazanma adına izleyicilerden gelen bitsleri kullanabilmektedir.

Bağış Sitelerinin Kullanılması ile Twitch’ten Para Kazanmak

Bazı bağış siteleri sosyal medya platformlarında kullanıcıların bağış toplamalarına aracılık etme hizmeti vermektedir ve Twitch’ten para kazanmak isteyenlerin bu bağış siteleri ile anlaşma gerçekleştirerek kendileri adına bağış toplamalarını sağlayabilir.


Yorum Yap