İnstagram Takipçi Hilesi

İnstagram Hesabına Takipçi, Beğeni Yada Reels Video İzlenmesi Göndermek İçin Hemen İnstagram Kullanıcı Adın İle Sisteme Giriş Yap.

@
Hesap güvenliğiniz bizim için çok önemli o yüzden şifrenizi istemiyoruz, Giriş yapmak için sadece kullanıcı adınız yeterli.
instagram
1 Yıl Önce Yayınlandı 100 Kez Okundu

Tweetleri Geri Alma Özelliğini Test Ediliyor!

Twitter gönderilen tweetleri geri alma özelliğini test ediyor! Pek çok Twitter kullanıcısı bir paylaşım yaptıktan sonra yazım hatası, eksiklik veya farklı bir nedenle paylaşımını geri almayı tercih eder. Bu konuda küçük ancak etkisi büyük bir test hazırlığı yapan platform, gönderilen tweet’leri geri almayı hazırlıyor. Özelliğin tüm kullanıcılara gelmesiyle beraber, üyeler attıkları gönderileri geri alabilecek.

Twitter ilk sunulduğu günden bu yana büyük beğeni toplamıştır. Sunduğu küçük tweet’ler ile oldukça kullanışlıdır. Ancak çoğu kişi bir gönderi yaptıktan sonra farklı nedenlerle pişman olarak geri almak, düzenlemek isteyebilir. Örneğin harf hataları, bilgi eksikliği veya yanlışlığı gibi durumlarda sıkça görülür.

Twitter herkesin hatırladığı üzere son zamanlarda çok sayıda test yaparak, yeni özellikler tanıtmakta. Bunlardan bir tanesi de geçtiğimiz günlerde duyurulan tweet’leri geri alma özelliği olmakta. Hâlâ test aşamasında olan özellik, geldikten sonra atılan gönderiler geri alınabilecek.

Geri Alma Nasıl Çalışmakta?

Peki, gönderilen tweet nasıl geri alınır? Bunun için yapılan sistem oldukça kolay. Tweet gönderme yapıldıktan sonra bir süre ekranda geri alma seçeneği belirmekte. Kullanıcılar bu süre zarfında gerekli incelemeleri yaparak, geri alma yapabilmekte. Dolayısıyla hızlı bir kontrol yapmanız oldukça önemli.

Ancak bilindiği üzere platformun sunduğu tek özellik bu da değil. Zira geçtiğimiz günlerde çok sayıda yeni özellik de tanıtıldı. Bunlardan bir tanesi de büyük bir ses getiren super follow özelliği.

Twitter Super Follow Nedir?

Geçtiğimiz günlerde duyurulan Twitter Super follow özelliği, kullanıcıların takipçileri aracılığıyla gelir elde etmesine imkân tanımakta. Ayrıca kullanıcılar kendilerine bu şekilde “abone” olan kişilere özel bazı içerikler de hazırlayabilmekte.  İlgi alanları kapsamında özel gruplar meydana getirmek de mümkün.

Söz konusu özel içerikler ise normal haber kaynağında görülmeyen tweet’ler, özel topluluk, rozet veya bülten aboneliği olabilmekte. Bu kapsamda platform, içerik üretici konumunda olanların daha kolay kazanç sağlamasına yardım etmekte.

Bilindiği üzere Şubat başında ücretli özellikleri teste başlayan platform, Super Follow ile konu üzerine harekete geçmiş durumda. Twitter bugüne dek reklamlardan gelir elde ettiği için, firmaya yeni bir gelir kaynağı da aramaktaydı. Super Follow aynı zamanda ödeme yönteminden de gelir kazanmasını sağlamakta.

Super Follow’a Tepki Var Mı?

Peki, üyeler bunu nasıl görüyor? Tüm kullanıcıların bu durumdan memnun olmadığı platformdan kolayca gözlemlenmekte. Zira ilan yapılması ardından #RIPTwitter etiketi üyeler tarafından yoğun kullanım buldu.

Her ne kadar Twitter’ın içerikler kullanarak hem para kazanma, hem de içerik üreticilerine para kazandırma fikri kötü olmasa da, üyeler bu konuda hem fikir değil. Özellikle platformda yüksek takipçili kişilerin genellikle popüler ve ünlü kişiler olması, insanlarda daha çok zenginlik sağladığı izlenimi oluşturmakta.

Ayrıca Twitter’da ilk günden bu yana çok sayıda kullanıcı, platformun tüm özelliklerini ücretsiz olarak kullanıyor. Twitter’ın marka stratejisti olan Scott Steinberg de tepkinin anlaşılabilir olduğunu dile getirdi.

Twemoji

Twitter’ın son zamanlarda duyurduğu bir diğer özellik de Twemoji. Özellikle beraber Fleets hikâyelerine emoji ekleme izni vermekte. Twitter kıdemli ürün yöneticisi Sam Haverson tarafından paylaşılan bir gönderide, Japonya’da IOS, işletim sistemine sahip kullanıcılar için Fleets Sticker özelliğini açıkladı. Dolayısıyla şu anlık özellik, yalnızca Japonya’da kullanılmakta. Üstelik IOS cihazlarda geçerli.

Peki, özellik nasıl kullanılmakta? Oldukça pratik kullanımı olan Twitter Twemoji için Fleets gönderisi yapılan ekranda, güler yüz simgesine dokunmak gerekli. Ardından Sticker seçenekleri ile karşılaşılmakta. Sonrasında ise kullanıcılar tercih yapmakta. Özelliğin ne zaman yayınlanacağı ise malum değil.


Yorum Yap