İnstagram Takipçi Hilesi

İnstagram Hesabına Takipçi, Beğeni Yada Reels Video İzlenmesi Göndermek İçin Hemen İnstagram Kullanıcı Adın İle Sisteme Giriş Yap.

@
Hesap güvenliğiniz bizim için çok önemli o yüzden şifrenizi istemiyoruz, Giriş yapmak için sadece kullanıcı adınız yeterli.
instagram
1 Yıl Önce Yayınlandı 106 Kez Okundu

Türkiye’nin Sosyal Medya’da En Popüler Oyuncuları

Televizyon içerikleri her ne kadar günümüzde değerini kaybetmiş gibi görünüyor olsa da henüz gündemden tam olarak uzaklaşmış olduğunu söylemek imkansızdır. Öyle ki yapılan sosyal medya araçları araştırmalarında bile televizyon oyuncularının popülerlik konusunda dijital platformlara içerik üreten fenomenlerinin önüne geçtiği görülmektedir.

Sosyal medya platformlarında yapmış olduğu araştırmalar ile tanınan Somera şirketi tarafından yapılan son araştırmalar bu gerçeği bir kez daha kanıtlar niteliktedir. Şirket tarafından yapılan araştırmaya göre sosyal medyada en çok etkileşim alanlar yine televizyon oyuncularından oluşmakla birlikte dijital platformlara içerik üreten oyuncular bu listede ilk 5’e girme şansını yakalayamamıştır.

Şirketin yapmış olduğu araştırma bir aylık dilim içerisinde sosyal medya platformlarının tamamında adından en çok söz edilen oyuncuları kapsamına alacak şekilde gerçekleşmiştir. Yapılan araştırma TV dizi oyuncuları, televizyona içerik üreten oyuncular ve dijital platformlarda üretilen dizi, film, belgesel ve benzeri içeriklerde görev alan oyuncuları kapsamaktadır. Ortaya çıkan istatistik ise televizyon aracılığıyla izleyicilerle buluşan oyuncuların henüz yerini dijital platformlara kaptırmadığını kanıtlar niteliktedir.

Yapılan Sosyal Medya Araştırmalarının Detayları

Şirket tarafından yapılan araştırmanın tam olarak neyi kapsadığı ve hangi veriler ile söz konusu istatistikleri elde etmiş olduğuna bakılacak olursa; Somera şirketinin söz konusu verilere ulaşma konusunda değerlendirme aracı olarak kullandığı tek durum, tüm sosyal medya platformları kapsamında en çok konuşulan, adından en çok söz edilen ve en çok etkileşim içerisinde olan oyuncuların değerlendirilmesi üzerinedir.

Bu kapsamda şirketin yapmış olduğu çalışma temel olarak kadın ve erkek oyuncuların ayrı ayrı listelenmesi üzerinedir. Erkek ve kadın olarak ayrılan TV dizisi oyuncuları ve dijital platformlarda oyunculuk gerçekleştiren ünlü isimler yine cinsiyet üzerinden farklı olarak değerlendirilmiştir. Araştırmanın ortaya çıkardığı sonuçlar ise tahmin edildiğinin aksine son derece çarpıcı sonuçların ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

Yapılan araştırma 15 Şubat 2021 ile 15 Mart 2021 tarihleri arasındaki süreç üzerine gerçekleşmiştir. Toplamda 1 aylık süre içerisinde belirtilmiş olduğu gibi kadın ve erkek oyuncuların ayrı ayrı değerlendirildiği araştırmada, cinsiyete bağlı olarak oluşturulan kategorilerde oyuncuların sosyal medya platformlarında isimlerinin anılması etkileşim olarak değerlendirilmiştir.

En Popüler Kadın Oyuncular

Somera şirketi tarafından yapılan araştırma kapsamında belirtilen tarihler içerisinde sosyal medya platformlarında adından en çok söz edilen oyuncular şu şekilde sıralanmıştır:

  • Hazar Ergüçlü
  • Demet Özdemir
  • Damla Sönmez
  • Ece Yaşar
  • Hande Erçel

Görüleceği üzere tüm bu tanıdık simaların hepsi TV oyuncularından oluşmaktadır ve bu oyuncuların büyük oranda reklamlar ve diziler kapsamında çalışmalar gerçekleştirdiği de bilinmektedir. Dijital platformlara dizi, film, belgesel ve reklam üreten oyuncuların bu listeye dahil olamaması ise sıra dışı bir istatistik olarak dikkat çekicidir.

En Popüler Erkek Oyuncular

Şirket tarafından yapılan araştırmalar kapsamında Türkiye’nin sosyal medya platformlarında en çok adından söz edilen erkek oyuncuları ise sırasıyla;

  • Berker Güven
  • Engin Akyürek
  • Engin Öztürk
  • Kerem Bursin
  • Feyyaz Duman

Şeklinde ortaya çıkmıştır. Araştırma kapsamında paylaşılan detaylara göre Türkiye’de sosyal medya platformlarında belirtilen tarihler içerisinde en çok adı anılan erkek oyuncu olan Berker Güven 1.848.720 etkileşim almıştır.

Listenin kadın oyuncular bölümünde zirvede olan Hazar Ergüçlü ise 1.718.021 etkileşim ile rakiplerinin önüne geçmiştir. Bu noktada söz konusu araştırmanın çarpıcı bir istatistiği ortaya çıkardığını söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle son dönemde dijital platformların etkisi ile bu platformlarda oyunculukları ile gündeme gelen isimlerin listede yer almaması televizyon dünyasının henüz içerik üretme konusunda son noktaya gelmediğini kanıtlar niteliktedir.


Yorum Yap