İnstagram Takipçi Hilesi

İnstagram Hesabına Takipçi, Beğeni Yada Reels Video İzlenmesi Göndermek İçin Hemen İnstagram Kullanıcı Adın İle Sisteme Giriş Yap.

@
Hesap güvenliğiniz bizim için çok önemli o yüzden şifrenizi istemiyoruz, Giriş yapmak için sadece kullanıcı adınız yeterli.
instagram
1 Yıl Önce Yayınlandı 104 Kez Okundu

Tiktok'ta Güvenli Bir Profil Oluşturma Yolları

Çince “Douyin” adıyla tanınan TikTok, kullanıcılara sunulması ardından büyük bir popülerlik kazanmıştır. Müzikli videoları, zengin özellikleri ve canlı yayınlarda bağış toplayabilme birçok kişiyi içerisine çeker.

Ancak dijital platformların çeşitlendiği ve internet kullanımının arttığı günümüzde, güvenlik her şeyden önemlidir. Bu sebeple her kullanıcı hesaplarını nasıl daha güvenli hale getirebileceğini düşünür. Zira hesaplarını güvence altına almanın ilk adımı üyelerden başlar.

Dolayısıyla TikTok üzerinde yeni ve eski üyelerin büyük bir kısmı TikTok’ta güvenli bir profil oluşturma yolları nelerdir sorusunu araştırarak, çözümler bulmaya çalışır. Peki, burada dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

TikTok Şifresini Düzenli Aralıklarla Değiştirme

TikTok hesabını korumak için ilk dikkat edilmesi gereken nokta parolayı güncel aralarla değiştirmedir. Zira farklı bir kullanıcı herhangi bir sebeple şifrenizi öğrenmiş olabilir. Bunun haricinde siz de bir yerde hesabınızı açık unutabilirsiniz. Her iki durum da bir güvenlik tehdididir.

Bundan kaçınmanın en verimli yollarından birisi de şifreyi düzenli olarak değiştirmedir. Ancak eskiden TikTok’ta kullandığınız bir şifre, tekrarlanmamalıdır. Zira o parola öğrenilmişse, bir açık oluşturur.

Peki, şifre nasıl değiştirilir? TikTok üzerinde yeni üyelerin büyük bir kısmı, nasıl bir kullanım yapması gerektiğini, nelere dikkat edeceğini bilemez. Buna şifre değiştirme de dâhil olabilir. Eğer parolanızı değiştirmek istiyorsanız, aşağıdaki maddeler uygulanmalıdır;

TikTok mobil uygulamasını açın.

Eğer hesabınızdan çıkmışsanız, kullanıcı adı ve şifrenizle tekrar giriş yapın.

Profil sayfanızı açın.

Ekranın sağ üst köşesinden menüyü açın.

Hesabımı yönet bölümünü açın.

Karşınıza gelen ekranda şifre bölümünü seçin.

Bundan sonra tek yapmanız gereken yeni bir şifre belirleyerek kaydetmedir. Değişiklik anında devreye girer.

Güçlü Şifreler Koyma

Eğer şifrenizin kırılmamasını ya da çok geç kırılmasını istiyorsanız, TikTok şifresi de güçlü konulmalıdır. Zira zayıf bir parolanın tahmin edilmesi daha kolaydır. Ne kadar zor olursa, güvenlik o kadar yükselir.

Bu nedenle parola belirlerken sadece harflerden, kelimelerden değil; aynı zamanda sayılar ve sembollerden de yardım alınmalıdır. Böylece daha güçlü bir şifre elde edebilirsiniz.

Aynı Şifreleri Kullanmayın

TikTok hesap güvenliği sağlamak istiyorsanız, öncelikle aynı şifreleri kullanmayı bırakmanız önerilir. İnternetin geliştiği günümüzde, çok sayıda kullanıcı farklı sitelerde ve sosyal medya platformlarında aynı şifreleri tercih eder.

Bunun temel nedeni daha pratik giriş yapmak, şifrenin ne olduğunu düşünmemek gibi sebeplerdir. Ancak bu oldukça yanlıştır. Zira farklı bir hesabınızın parolası ortaya çıkarsa ve diğerleri de bununla aynı ya da benzerse, birden fazla hesabınızın güvenliği tehdit altına girer.

Ancak farklı şifreler, yalnızca bir hesapla güvenlik sorunu meydana getirir. Örneğin TikTok ve Instagram şifreniz aynıysa ve Instagram parolanız öğrenişmişse, Instagram da tehlike altındadır. Zira karşı taraftaki kişi farklı sosyal medyalara bununla girmeyi çoğu zaman dener.

Lâkin ikisinde farklı parolalar belirlerseniz, sadece TikTok ya da Instagram hesabı tehlikeye düşer.

TikTok Şifrelerinizi Tahmin Edilebilir Yapmayın

Günümüzde parola belirlerken yapılan en büyük hata, şifreleri kişisel bilgileri, hobileri ve sevdiği şeyler, kişiler üzerinden oluşturmadır. Ancak çoğu zaman parolanızı bulmak isteyenler buradan yola çıkar. Bu nedenle büyük bir risk oluşturur.

Dolayısıyla şifreniz içerisinde yukarıda saydığımız bilgiler, asla geçmemelidir. Böylece daha güvenli bir profil oluşturmanız mümkündür.

TikTok Doğrulama Kodu Kullanın

TikTok doğrulama kodu hesabınıza girerken, SMS yoluyla erişim sağlanır. Dolayısıyla şifre olmadan girilir. Böylece daha güvenli bir yapı meydana getirilebilir. Ancak numara ya da telefon değişimi esnasında, platform ve telefon-numara bağlantısını tamamen ayırmanız, kesmeniz gerekir.


Yorum Yap