Instagram Shadow Ban Nedir? Nasıl Kurtulunur?

Instagram Shadow Ban Nedir? Nasıl Kurtulunur?

İnstagram son yıllarda insanların genel olarak en çok kullandığı sosyal medya platformu olarak bilinmektedir. İnstagram içerisinde firma ya da bireysel yönetilen birçok profil bulunmaktadır. İnstagram platformu 2010 yılında kurulmuştur. Kısa bir süre içerisinde birçok insan tarafından kullanılmaya başlanılmıştır. İnstagram içerisinde birçok insanın hesabı bulunmaktadır. Kullanıcıların genel olarak rekabet yüksek olmasından dolayı birçok kullanıcı güzel içerikler üretmeye çalışmaktadır. Kullanıcıların uygulama üzerinde uğraş vermesi ve bu uğraşların sonucuna tam olarak emeklerinin karşılığını alamamasının birçok nedeni bulunmaktadır.

İnstagramShadow Ban Nedir? Nasıl kurtulunur? Kullanıcıların İnstagram hesaplarına uygulanan bir ban olarak bilinmektedir. Ancak birçok farklı özelliği bulunmaktadır. İnstagram profillerine uygulanan bu banın kullanıcıların boş bir şekilde paylaşım yapmasına neden olmaktadır. Kullanıcıların paylaşacakları hiçbir gönderi keşfet ana sayfasına çıkamayacağı gibi etiketledikleri hesaplar ya da etiketlenen yerlerde de kullanıcıların hesapları gözükmeyecektir.

Kullanıcıların paylaşacakları gönderi seviyesi gönderilerinin ana sayfaya çıkmaması gibi birçok sorunla karşılaşması mümkündür. Kullanıcıların Shadow bana maruz kalmasının birçok nedeni bulunmaktadır.

  • Kullanıcıların gün içerisinde fazla etiket kullanımı yapması kullanıcıların daha fazla ban yemesine neden olacaktır.
  • Kullanıcıların gün içerisinde daha fazla paylaşım yapması hesabın otomatik olarak Shadow ban maruz kalmasına neden olacaktır.
  • Kullanıcıların hesaplarından otomatik mesaj ya da gönderi beğenme diğer kullanıcıları takip etme gibi birçok neden bulunmaktadır.
  • Kullanıcıların hesaplarında paylaştıkları botlar yardımı ile paylaşım yapması paylaşılan içeriklerin telif içermesi bu nedenler arasında yer almaktadır.
  • Shadow ban genel olarak bakıldığında kullanıcıların telif maruz kalması ile hesapların maruz kalmasına neden olmaktadır.
  • Kullanıcıların hesap içerisinde yapacakları hareketlere dikkat etmesi gerekmektedir.

İnstagramShadow Ban Nedir? Nasıl Kurtulunur? Kullanıcıların genel olarak bu işlemden maruz kalması zor bir işlem olarak bilinmektedir. Banlanan hesapların banlamadan önce incelemeye alınmaktadır. İnstagram tarafından incelenen hesaplara herhangi bir sorun görülmesi halinde Shadow ban işlemi uygulanmaktadır. İnstagram birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Bu platform insanların para kazandığı platformlar arasındadır. Bu yüzden İnstagram güvenlik önlemlerini en üst seviyede tutarak kullanıcılarının güvenliğini ön planda tutmaktadır.