İnstagram Takipçi Hilesi

İnstagram Hesabına Takipçi, Beğeni Yada Reels Video İzlenmesi Göndermek İçin Hemen İnstagram Kullanıcı Adın İle Sisteme Giriş Yap.

@
Hesap güvenliğiniz bizim için çok önemli o yüzden şifrenizi istemiyoruz, Giriş yapmak için sadece kullanıcı adınız yeterli.
instagram
1 Yıl Önce Yayınlandı 567 Kez Okundu

İnstagram Marketing Nedir Nasıl Sponsorlu Reklam Verilir?

İnstagram reklam verme özelliği günümüzün en çok kullanılan alanlarından biridir. Nitekim, instagram artık bir ürünü tanıtma veya o ürün üstünden satış yapma alanıdır. E-ticaretin gitgide yaygınlaştığı göz önüne alınırsa, dijital pazarlamanın geleceği de belirleyecek bir alan olacağı söylenebilir. Bu anlamda instagram marketing uygulaması için, sponsorlu reklam verilerek, sayfanın daha fazla kişiye ulaşmasına olanak tanınabilir. İnstagram reklamları Facebook Reklam Yöneticisi kullanılarak verilmektedir.

 İnstagram Marketing Nedir?

Sponsorlu sayfa ne demek diye sorulduğunda, bunun satış ve tanıtım işlemi için gerekli bir alan olduğunu belirtebiliriz. Nasıl ki, dış dünyada tanıtım işlemleri için sponsor bulunuyorsa, burada da instagram’ın size sponsor olmasıyla birlikte, tanıtımınız gerçekleşmektedir. O anlamda, sponsor için de instagram’ın anlaşma koşullarına göre ödeme yapmanız gereklidir. Ödemeler günlük şekilde değerlendirilir. Ödemenizi yaptığınızda, sayfanız takipçilerin ve takibiniz dışındakilerin önlerine sürekli düşmektedir. Tabii, bunu hangi seviyede istiyorsanız, ona göre ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir. Milyarları bulan kulanıcısıyla instagram, ilgi çekici bir kanal olarak sizi bu konuda desteklemektedir. 

Bugün artık marketing her şeydir. Günümüzde, aslından çok sanal olanına rağbet vardır. Orada var olabilmek, para kazanmak babında da çok önemlidir. Bununla birlikte, kişilerin markaya dönüşmeleri için de sponsora başvurmaları önemlidir. Kimse hiçbir şeyin gerçeğini istememektedir. Aksine, bu o şeylerin imaja çevrilmiş hallerini istemektedirler. Dolayısıyla, internette yer edinmek, şöhret kazanmak, takipçi arttırmak, hüner pazarlamak için de emek harcamak mühimdir. Orada, sanal bir mağaza açmak da kimi maliyetler gerektirmektedir. O yönde, instagram marketing yapmanın her koşulda bize faydası dokunmaktadır.  

İnstagram Marketing Nasıl Yapılır Nasıl Sponsorlu Reklam Verilir? 

Sponsorlu satış ne demek kendinizi doğru tanıtmanız demektir. O anlamda, doğru reklam vermek için bazı başlıkları gözden geçirmeniz de elzemdir. Bu şartlar aşağıda şöyle verilmiştir: 

  • Markanıza göre, aslen neyi amaçlıyorsanız, o yönde bir nokta atışı yapmanız gereklidir. Kime, hangi ürünle, neden hitap ettiğinizin içeriği çok iyi oluşturulmalıdır. Bazı reklam modelleri şöyle geçmektedir: Marka tanıtımı, uygulama indirme, etkileşim, trafik, video etkileşimi, müşteri kazanma, geri dönüş, satış, yardımlaşma /paylaşma vd… 
  • Markanızı parlatmak adına, çok iyi kalitede çekimler yapmalı, çok iyi görseller ve yüksek çözünürlüklü makineler kullanmalısınız. Eğer, hedef kitlenizi memnun etmezseniz, onların sizden sıkılmaları, hatta sizi sert bir şekilde eleştirmeleri bile mümkündür. Bu yüzden, dijital dünyanın hilelerini çok iyi bilmeniz gerekmektedir. 
  • Markanızı hangi hedef kitlenin görüşüne sunacağınız, o hedefler dahilinde nereye doğru ilerleyeceğiniz de önemlidir. Eğer, uzun vadede bir marka olmak istiyorsanız, sponsor ücretlerini ona göre normal orandan biraz daha fazla ödemeniz şarttır.
  • Bütçenizi de iyi hesap etmeniz gerekmektedir. Kaz gelecek yerden, tavuk esirgenmez mantığı bağlamında yol alırsanız, ona göre bir hesap haritası dizayn edebilirsiniz. Ama, har vurup harman savurur ve sisteminizi de geliştiremezseniz, zarara girmeniz de kaçınılmazdır. 

İnstagramda sponsorlu reklam verme işlemi için, birtakım kurallar bulunmaktadır. Öncelikle, Facebook Reklam Yönetici kapsamında bir iletişim ağı kurmanız gerekmektedir. İnstagram hesabınızı buraya bağlamak için, işletme kimliğinizin olması gereklidir. Eğer, kişisel bir hesabınız varsa ve o işletme kapsamına sokulmamışsa, işlem yapmanızın mümkünatı yoktur. O sebeple, işletme hesabınızla başvuru yapabilirsiniz. Daha kaliteli reklam skalasına ulaşmak isterseniz, bir üst mertebe olan Facebook Business Manager ile işlerinizi genişletebilirsiniz. Burada, günlük ödeme miktarlarını, istediğiniz hedef kitleye göre yapmanız lazımdır. Bununla beraber, eğer popüler bir algı yaratmak istiyorsanız, ayrıca takipçi satın almanız da işinize yarayacaktır. Çoğu insan, güvenilirlik, ün, tanınma bağlamında kişilerin ya da şirketlerin takipçi sayısına bakmaktadır. 


Yorum Yap