İnstagram Takipçi Hilesi

İnstagram Hesabına Takipçi, Beğeni Yada Reels Video İzlenmesi Göndermek İçin Hemen İnstagram Kullanıcı Adın İle Sisteme Giriş Yap.

@
Hesap güvenliğiniz bizim için çok önemli o yüzden şifrenizi istemiyoruz, Giriş yapmak için sadece kullanıcı adınız yeterli.
instagram
1 Yıl Önce Yayınlandı 139 Kez Okundu

İnstagram Hesabınızı Güvene Almanızın 5 Yolu

İnstagram hesabı güçlendirme, her kullanıcının önemsediği bir durumdur. Ancak bazı kullanıcılar, daha yüksek seviyelerde koruma istemektedir. Zira platformu sadece arkadaşlarıyla iletişim sağlamak ve eğlenmek için kullananlarla, binlerce takipçisi olan birinin istediği koruma aynı değildir. Aynı zamanda işletmeler de yüksek koruma talep etmektedir.

İnstagram, günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu kadar popüler olması, birçok yeni fikri de açığa çıkarmıştır. Böylece İnfluencer’lar ve İnstagram’da işletmeler görülmüştür.

Bu tür hesaplara sahip olanlar, emeklerinin heba olmaması için ekstra güvenlik önlemlerini düşünmektedir. Zira en güçlü şifre bile tek başına yeterli değildir. İnstagram hesabınızı güvene almanızın 5 yolu, size bu konuda yardımcı olacaktır.

 1. İnstagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması

İnstagram iki faktörlü kimlik doğrulama, hesabınızı güçlendirmek adına kullanabileceğiniz ilk yöntemdir. İsteyen her kullanıcı tarafından sadece dakikalar içerisinde aktif hale getirilmektedir. Özellik, çalınma durumlarına karşı büyük oranda koruma sağlamaktadır.

Zira İnstagram şifreniz ne kadar zor olursa olsun, kırmak o kadar zor değildir. Ancak alacağınız güvenlik önlemleri, bunun önüne geçecektir. İki faktörlü kimlik doğrulamasını kullanmak için,

 1. Akıllı telefonunuzdan, İnstagram mobil uygulamasını açın,
 2. Şayet hesabınız açık değilse, giriş yapın,
 3. Ekranın sağ alt köşesinden, profil resminize dokunun,
 4. Açılan sayfadan, sağ üstteki üç çizgi işaretine dokunun,
 5. Yan tarafa doğru kayan menüden, ayarları seçin,
 6. Buradan gizlilik ve güvenliği tespit ederek, giriş yapın,
 7. İki faktörlü kimlik doğrulamaya dokunun,

Ardından tek yapmanız gereken, işlemleri sırasıyla takip etmektir. Böylece özellik kısa sürede aktif olacaktır. İnstagram hesabını çalınmaya karşı koruma böylece güçlenecektir.

 1. Güvenilen Yazılım Kullanma

İnstagram’ın gelişmesiyle beraber, sayısız üçüncü parti yazılımlar geliştirilmiştir. Bunlar kullanıcılara bazı konularda, genişletilmiş hizmet sunmaktadır. Örneğin İnstagram, paylaşımlarda kendi filtre ve ayarlarını bulundurmaktadır. Ancak aynı şeyleri sürekli kullanmak, bazı kullanıcılara rahatsızlık vermektedir. Burada, üçüncü parti yazılımları devreye girerek, ekstra özellikleri sunmaktadır.

İnstagram hesap güvenliği için üçüncü parti yazılımlarına ehemmiyet verilmelidir. Güvenilir olmayan kaynaklardan almak, hesabınızı riske atacaktır. Bunun için hesabınıza erişim hakkı olan tarayıcıları bulmanız ve ayarlamanız gerekir.

Eğer profil ayarlarınızı açarak, izinli uygulamalar bölümüne gelirseniz, hepsini görüntülemeniz mümkündür.

 1. İnstagram’da Güçlü Bir Şifre

İnstagram hesabınızı güvene almanızın 5 yolu içerisinde üçüncü madde ise şifrenizdir. Şifrenizin tek başına koruma sağlamadığı bir gerçektir; ancak bu durum çok basit, tahmin edilebilir parolalar koymanız anlamına gelmemektedir.

Günümüzde birçok insan, birçok dijital şifresini aynı kullanmaktadır. Böylece herhangi biri ortaya çıkarsa, diğerleri de büyük risk altına girmektedir. Dolayısıyla öncelikle her platformda, ayrı parolalar kullanmanız önerilmektedir. Ayrıca şifreniz, sayı, işaret ve kelimelerden meydana gelen, uzun bir tane olmalıdır.

 1. Farklı Cihaz Erişimleri

Günümüzde birçok insan, farklı bilgisayar veya telefonlardan acil bir iş olduğunda anlık girişler yapabilmektedir. Ancak bazı durumlarda unutkanlık sonucu, kapatılmadan çıkılmaktadır.

İnstagram koruma programı olsa da bu durumda yeterli koruma sağlamayacaktır; zira hesabınız basit olarak, hâlihazırda açıktır. Dolayısıyla farklı cihazlardan girseniz de emin olmak için kontrol etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca hesap açıldığında Google, şifrenin kaydedilip, edilmemesini sormaktadır. Çıkış yapsanız dahi Google oturumu kaydetmişse, büyük bir sorundur.

 1. Şifrelerinizi Paylaşmayın

Eğer güvenliğinizden ödün vermemek istiyorsanız, hiçbir şifrenizi, asla paylaşmamanız gereklidir. Zira bir tanesi bilinirse, diğer hesaplarınız da tehlikeye düşecektir. Hesaplarınızın güvenliği, en başta sizin tarafınızdan sağlanmalıdır.

Dolayısıyla hiçbir şifrenizi diğer insanlarla paylaşmamanız gerekmektedir. Bu, İnstagram hesaplarının güvenliği için ilk etmenlerdendir.


Yorum Yap