İnstagram Takipçi Hilesi

İnstagram Hesabına Takipçi, Beğeni Yada Reels Video İzlenmesi Göndermek İçin Hemen İnstagram Kullanıcı Adın İle Sisteme Giriş Yap.

@
Hesap güvenliğiniz bizim için çok önemli o yüzden şifrenizi istemiyoruz, Giriş yapmak için sadece kullanıcı adınız yeterli.
instagram
1 Yıl Önce Yayınlandı 137 Kez Okundu

İnstagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Instagram uygulaması dahilinde kullanıcı sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bununla birlikte fotoğraf ve video odaklı en büyük paylaşım ağlarından birisi olarak kabul edilen Instagram uygulamasından çıkmak isteyen çok sayıda kullanıcı da mevcut. Peki Instagram hesabı kalıcı olarak nasıl kapatılır? Şimdi konunun ayrıntılarına ve Instagram hesabı kapatma işleminin madde madde açıklamasına bakalım:

Instagram Hesabı Silme

Instagram uygulaması ülkemizde 40 milyona yakın kişinin aktif şekilde kullandığı bir platform olarak bilinmektedir. Bununla birlikte Instagram kullanıcılarının sayısının yıllık olarak artış gösterdiği bilinmekle beraber; bazı kullanıcılar da programdan ayrılmak için hesap silme işlemini gerçekleştirmektedir.

Instagram uygulamasını silme nedenleri kişiden kişiye değişiklik gösterse de; genellikle sosyal medyada geçirilen çok fazla zaman, bu durumun sebeplerinden birisi olmaktadır.İnstagram hesabı silme adımları ve kolay bir şekilde hesabı kaldırmak için yapılması gerekenleri paylaşalım:

Instagram hesap silme aşamalarında kalıcı olarak ve geçici olarak silme adımları mevcuttur. Öncelikle kalıcı olarak hesabı ait bütün bilgilerin nasıl kaldırılacağı konusunu açıklayalım. Kalıcı hesap silme işleminden profile ait videolar, fotoğraflar, beğeniler, takipçi ve yorumlar silinir. Ancak bir süre sonra hesabı tekrar kullanmak isterseniz, geçici hesap silme işleminin yapılması daha doğru olacaktır.

Ayrıca hesap silme işlemi gerçekleştirildikten sonra aynı isimle kayıt olunamaz ya da kullanıcı ismi farklı bir hesaba eklenemez. Silinmiş olan hesapların etkinleştirilmesi de söz konusu olmaz. Şimdi kalıcı olarak telefondan Instagram hesap silme işlemlerine bakalım:

Ilk olarak hesabını sil alanına gidilir. Hesabın neden silmek istediği ile ilgili bir soru yöneltilir. Menüde yer alan seçeneklerden birisi tercih edilir ve şifre tekrar girilir.

Hesabını kalıcı olarak silme seçeneği menüden bir sebep seçildiği takdirde görünür hale gelir. Hesabımı kalıcı olarak sil bölümüne tıklanır.

Değişik bir hesap silmek isteniyorsa hesabını sil bölmesinin üst kısmındaki kullanıcı adına tıklanır.

Kullanıcı adının yanında yer alan simgeye dokunarak çıkış yap seçeneği tıklanır. Ardından silinmek istenen hesap bilgileri ile tekrar giriş yapılır ve yukarıdaki adımlar izlenir.

Güvenlik durumu sebebiyle; hesaba dışarıdan müdahale yoluyla kapatma işleminin uygulanması mümkün değildir. Kişinin hesabına giriş yaparak şifre bilgileri ile birlikte kapatma işlemini gerçekleştirmesi gerekir.

Onun dışında hesabın geçici olarak kapatılması işlemi de söz konusudur. Instagram hesap silme ne kadar sürer gibi sorular düşünüldüğünde geçici ve kalıcı işlemler arasında farklılık olsa da her ikisinin de çok kısa zaman olacağı görülmektedir. Yani aslında uzun ya da zor adımlar değildir. Şimdi Instagram dahilinde hesabın geçici olarak nasıl kapatabileceğine bakalım:

Öncelikli olarak Instagram uygulamasının içinden geçici olarak kapatma işlemi yapmak mümkün değildir. Sağ üst bölümde yer alan Simge’ye tıklanır ve profil düzenle seçeneği tercih edilir.

Ekrandan aşağı kısımda hesabımı geçici olarak kapat sekmesi tıklanır.

Hesabını neden kapatıyorsun sorusu cevabı için yine kalıcı işlemde olduğu gibi menüden bir seçim yapılır. Ardından şifre bilgisi tekrar girilir ve hesabın kapatma bölümünü seçilebilmesi için menüden bir nedenin belirtilmesi gerekir.

Hesabı geçici olarak kapat kısmına tıklanır burada önemli. Hesabın geçici şekilde bile olsa kapatılabilmesi için giriş yapılabiliyor olması gerektiğidir. Yani kullanıcı adı ve şifre kısmı hatırlanmıyorsa, belli yardımlar alarak önce kişisel hesaba girmek gerekir.

Bununla birlikte amaç hesabı kapatmak değil ancak kimlerin görebildiğine dair ayarları değiştirmek ise, gönderiler gizli şekilde ayarlanabilir ya da belli kişiler engellenebilir. Bu şekilde hesap kapatma işleminiz gerçekleşmiş olur.


Yorum Yap


Youtube Katıl Nedir, Nasıl Açılır?

1 Yıl Önce 2189 Kez Okundu

Youtube Abone Ücretleri

1 Yıl Önce 2172 Kez Okundu

Instagram Eski ve Silinen Mesajları Görme

1 Yıl Önce 2124 Kez Okundu

Instagram Beyaz Ekran Sorunu ve Çözümü

1 Yıl Önce 2109 Kez Okundu

En İyi Stalk Uygulamaları

1 Yıl Önce 2143 Kez Okundu

Instagram Sponsorluk Reklamları Onaylanmıyor

1 Yıl Önce 2096 Kez Okundu

Youtube Katıl Nedir, Nasıl Açılır?

1 Yıl Önce 2189 Kez Okundu

Youtube Abone Ücretleri

1 Yıl Önce 2172 Kez Okundu

En İyi Stalk Uygulamaları

1 Yıl Önce 2143 Kez Okundu

Instagram Eski ve Silinen Mesajları Görme

1 Yıl Önce 2124 Kez Okundu

Instagram Beyaz Ekran Sorunu ve Çözümü

1 Yıl Önce 2109 Kez Okundu

Instagram Sponsorluk Reklamları Onaylanmıyor

1 Yıl Önce 2096 Kez Okundu