İnstagram Takipçi Hilesi

İnstagram Hesabına Takipçi, Beğeni Yada Reels Video İzlenmesi Göndermek İçin Hemen İnstagram Kullanıcı Adın İle Sisteme Giriş Yap.

@
Hesap güvenliğiniz bizim için çok önemli o yüzden şifrenizi istemiyoruz, Giriş yapmak için sadece kullanıcı adınız yeterli.
instagram
1 Yıl Önce Yayınlandı 168 Kez Okundu

Instagram Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır 2021

2010 yılından bu yana aktif olan Instagram günümüzde milyonlarca üyeye sahiptir. Ancak Instagram hesabı dondurma 2021 yılında nasıl yapılır da birçok kişi tarafından incelenen konular arasındadır.

Zira birçok kişi, farklı sebeplerden dolayı hesabına artık giriş yapmamayı tercih edebilir. Bunun en çok karşılaşılan sebebi gerek günlük hayatın, gerekse işlerin yoğunluğu sebebiyle artık eskisi gibi platforma açamamadır.

Bu durumda insanlar oldukça anlaşılabilir olarak, hesaplarını dondurmayı talep eder. Böylece kendisi istediği zaman erişebilecek olsa da, diğer kullanıcılar onu silinmiş olarak görülür. Bu işlem süresiz olarak yapıldığı için istediğiniz kadar burada kalabilir ve ne zaman arzularsanız geri açılabilir.

Instagram Hesap Dondurma Bilgisayardan Nasıl Yapılır?

Instagram tıpkı diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi hem web sitesi, hem de mobil uygulama üzerinden hizmet vermektedir. Bilindiği üzere platformun masaüstü seçeneği, çok kısıtlı seçeneklere sahiptir.

Ancak belki de burada bulunan tek seçenek, hesap dondurma butonudur. Bunun için şu işlemleri yaparsanız, hesabınız kısa sürede dondurulur;

  1. Kullandığınız tarayıcıdan, Instagram resmi sayfasına girin.
  2. Kullanıcı adı ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapın.
  3. Sağ alt köşeden, profilinize erişin.
  4. Ekranda görülen profili düzenle üzerine dokunun.
  5. En alttan hesabımı geçici olarak kapat üzerine dokunun.

Ardından platform, size hesabınızı neden kapattığınıza dair soru yöneltir. Bunu cevaplamanız sonrasında, güvenliğinizi teyit edebilmek için şifreniz tekrar girilir. En son tekrar onay vererek, tüm işlemler başarıyla sonuçlandırılır.

Instagram Hesabı Telefondan Nasıl Dondurulur?

Instagram milyonlarca kişi tarafından telefondan kullanılır. Birçok kişi yukarıda saydığımız işlemleri mobilden yapmak istese de, gerekli alanı bulamadığını sıkça belirtir. Bunun tek nedeni, henüz platformun bu işlemleri mobile sunmamasıdır.

Ancak bu durum, mobil tarayıcıdan işlem yapılmadığı anlamına gelmez. Instagram hesap dondurma IOS ve Android işletim sistemlerinde şu şekilde yapılır;

  1. Telefonda kullandığınız tarayıcıyı açın.
  2. Instagram resmi sitesine girin. Ardından da hesabınızda oturum açın.
  3. Sağ alt köşeden profilinizi açın.
  4. Profili düzenle üzerine dokunduktan sonra, hesabınızı kapatma sebebinizi seçin.

Ardından tek yapmanız gereken güvenlik için şifrenizi girmek ve işlemi onaylamadır. Dolayısıyla bilgisayardan yapılan işlemlerden tek farkı, akıllı cihazlardan işlem gerçekleştirilmesidir.

Instagram Hesabı Dondurulduktan Sonra Ne Olur?

Eğer hesabınızı dondurursanız, kullanıcılar size ulaşamayacak ve mesaj atamayacaktır. Sizi takip edenler, kendi listelerinde sizi hesabı silmiş şeklinde görür.

Dondurma süresi bakımından bir vakit belirtilmediği için, istediğiniz kadar uzak kalmanız mümkündür. Bu sürede beğeni, paylaşım, profil gibi unsurlarınız gizliye alınır.

Şayet geri açmak isterseniz, tek yapmanız gereken kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek profilinizi açmadır. Ardından işlemi iptal ederek, tekrar aktif yapıya kavuşmanız mümkündür. Tüm istatistikleriniz kısa sürede geri gelir.

Instagram Hesabı Dondurulmalı Mı?

Her ne kadar Instagram hesap dondurma açma çok kısa sürede yapılabilecek olsa da, en başında hesap dondurmadan önce düşünmeniz önerilir. Zira geri alabilecek olmanız, dondurmanız gerektiği anlamı taşımaz.

Bunun en büyük sebebi diğer kullanıcılardır. Arkadaşlarınız kendi listesinde sizi silinmiş olarak göreceği için, dondurduğunuzu anlayamaz. Bu durumda çoğu insan, hesabında böyle bir profili bulundurmak da istemez.

Böylece doğal olarak takipten çıkarır. Bu nedenle ne kadar uzak durursanız, takipçi kayıplarınız o kadar artar. Eğer hesabınızı açmışsanız ancak takipçilerinizin hepsi gelmiyorsa, bunun temel nedeni arkadaşlıktan çıkarılmış olmanızdır.

Eğer takipçi sayınızı önemsiyorsanız emin olmanız, tekrar düşünmeniz önerilir. Ayrıca 1-2 gün içerisinde bilgileriniz yüklenmemişse, platformdan yardım almanız gerekir.


Yorum Yap