Instagram Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Instagram Bildirimleri Nasıl Kapatılır?
Dünyada oldukça popüler bir uygulama olan Instagram, farklı sorunlar nedeniyle kullanıcılarına bildirimler gönderiyor. Bu bildirimler ne kadar gerekli olsa da bazen insanlar tarafından rahatsız edici olabiliyor. Sonuç olarak Instagram bildirimleri nasıl kapatılır? Konu incelenebilir. Kullanıcılar, fotoğraf yorumları veya beğenileri nedeniyle bildirim gönderebilir, takip istekleri, gönderebilir. Bu, Instagram kullanıcıları tarafından kontrol edilebilir. Öncelikle profile girilerek ve ayarlar kısmından bildirim alanı kapatılmalıdır. Böylece bildirim almaktan kaçınmak mümkündür.

Instagram Bildirimleri Kapatıldıktan Sonra Açılabilir mi?
Instagram bildirimleri kapatıldığı gibi sonrasında tekrar açılabilir. Telefonunun bildirim alanında çok fazla bildirim görenler onu kapatarak bundan kurtulabilirler.Yapılan aynı ayar ile daha sonra da açılabilir.

Instagram Bildirim Devre Dışı Bırakma Ayarları Her Telefonda Aynı mı?
Instagram kullanıcıları uygulamayı genellikle telefondan kullanır. iOS veya Android tabanlı telefonlara yüklenebilen Instagram ayarları birbirine benzer. Can sıkıcı bildirimleri kapatmak için her iki işletim sisteminde de aynı uygulamaların yapılması gerekiyor. Birkaç logo veya işaretlerde değişiklik olabilir. Ancak bildirim kapatma mantığı her ikisinde de aynıdır.Bu şekilde ios ve android üzerinden aynı mantık ile kapatilabilir.