İnstagram Takipçi Hilesi

İnstagram Hesabına Takipçi, Beğeni Yada Reels Video İzlenmesi Göndermek İçin Hemen İnstagram Kullanıcı Adın İle Sisteme Giriş Yap.

@
Hesap güvenliğiniz bizim için çok önemli o yüzden şifrenizi istemiyoruz, Giriş yapmak için sadece kullanıcı adınız yeterli.
instagram
1 Yıl Önce Yayınlandı 118 Kez Okundu

Hikayelere Yeni Gelen Bağlantı Paylaşma Özelliği

Instagram kullanıcılarının merakla beklediği yeni güncelleme, Instagram hikayelerine yeni gelen bağlantı paylaşma özelliği geçtiğimiz günlerde uygulama tarafından Instagram kullanıcılarının hizmetine sunulmuş durumdadır. 2021 Ekim ayında kullanıma sunulan bu yeni güncelleme ile önceden sadece Influencer olanlara, yani İnstagram fenomenlerine açık olan bu yararlı özellik ile artık bütün İnstagram kullanıcıları hikâyelerinde bağlantı paylaşabilecektir.

Instagram hikâyelerinde Link Etiketi, yani Instagram Link Stickers özelliği ile artık bütün Instagram kullanıcıları, istedikleri bağlantıları hikâyelerine kolaylıkla yerleştirebileceklerdir. Daha önceleri bu yararlı özelliği, sadece İnstagram uygulamasında yer alan işletme hesapları ve Instagram fenomenleri kullanabilmekte olup, yeni gelen bu güncelleme ile artık herkes bu özellikten yararlanabilme şansına kavuşmuş bulunmaktadır.

Instagram Hikayelerinde Bağlantı Paylaşma Özelliği Nedir?

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram uygulamasına yeni gelen bu özelliği kullanabilmek için ise kullanıcıların sadece İnstagram uygulamasını yeni versiyonuna güncellemeleri yeterli olmaktadır. Bu sayede bütün İnstagram hikayelerinde doğrudan bağlantı linkleri eklenebilir bir hale gelmektedir.

Uzun süredir beklenen bu yeni özellik bütün Instagram kullanıcılarını sevindirmiş durumdadır. Instagram uygulaması kurulduğu günden bu yana kendisini sürekli güncellemekte ve bu sayede Instagram üyelerinin uygulamayı en verimli şekilde kullanabilmesini sağlamaktadır.

Instagram hikâyeleri paylaşımı, Instagram kullanıcılarının en sevdiği ve en çok kullandığı paylaşımlardan birisi olup, bu hikâyeler paylaşan kişilerin profillerinde 24 saat boyunca kalabilmektedir. Anlık durumların paylaşıldığı bu hikâyeler ile Instagram profilleri daha da ilginç bir hale gelebilmektedir.

Instagram içerik oluşturucularının kullanımına sunulan Instagram hikâyelerine bağlantı ekleme özelliği ile aynı zamanda yapılan paylaşımların daha güvenilir olması da, otomatik olarak sağlanmış olmaktadır.

Daha önce bu özelliğin sadece Instagram fenomenleri ve işletme hesaplarına açık olması, İnstagram uygulamasının bu konuda eşitsiz davrandığına dair eleştirilere sebep olmakta ve bu özelliğin herkese açık olması pek çok Instagram kullanıcısı tarafından dile getirilmekteydi. Bu nedenle bu eleştirileri de dikkate alan Instagram yönetimi bu yönde bir değişiklik yapmıştır.

Instagram Hikayelerinde Bağlantı Paylaşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram kullanıcılarının profillerinde paylaştığı hikayelere bağlantı ekleme özelliği ise şu şekilde kullanılmaktadır;

Öncelikle Instagram hikâyelerinde bağlantı paylaşma özelliği için Instagram uygulamasına kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile giriş yapılması gerekmektedir.

Instagram’a giriş yapıldıktan sonra kullanıcı profiline girilerek, paylaşılacak olan hikaye içeriği hazırlanmalıdır.

Daha sonra hikâye oluşturma bölümünün en altında yer alan Sticker işaretine tıklanmalıdır.

Sticker işaretine tıklandıktan sonra açılan yeni pencereye, hikayeye eklenecek olan bağlantı linki kopyalanmalıdır.

Daha sonra paylaş tuşuna basılarak, bağlantıya sahip olan hikaye paylaşımı başarı ile tamamlanmış olmaktadır.

Instagram Influencer Nedir?

Instagram uygulamasında her kullanıcı Influencer olmak istemektedir. Influencer kelime anlamı olarak etkileyen kişi demek olup, Instagram’da çok takipçi sayısına sahip olan ve tanınmış olan fenomenler için kullanılmaktadır. Bu nedenle Influencer günümüzde artık bir meslek haline gelmiş bulunmaktadır.

Bunun nedeni ise Influencer olan kişiler, aynı zamanda Influencer Marketing denilen pazarlama türünü yapan kişiler olmasındandır. Buna bağlı olarak Instagram uygulamasında yer alan bütün Influencerlar aylık olarak çok yüksek meblağlarda para kazanabilmektedir.

Sosyal medya üzerinde büyük takipçi sayısına sahip olan Instagram fenomenlerine pek çok firma ya da marka sahibi reklamlarını vermekte, bu reklam linklerini ya da metinlerini Instagram profillerinde paylaşan Influencer, bu sayede yüksek oranlarda gelir elde etmektedirler.

Bu nedenle pek çok Instagram kullanıcısının hayalinde, çok takipçi sayısına sahip olan bir Influencer olmak yer almaktadır. Instagram uygulamasına yeni gelen hikâyelerde bağlantı paylaşma özelliği ile böylelikle ortalama bir Instagram kullanıcısının da, bu firma, ürün ya da hizmet reklamlarını alması daha kolay bir hale gelmiş bulunmaktadır.

Takipçi Sayılarına Göre Influencer Çeşitleri Nelerdir?

Instagram uygulaması günümüzde en yüksek üye sayısına sahip olan sosyal mecralardan birisi olup, bu nedenle pek çok firma, ürün, marka ya da hizmet sahibi reklam çalışmalarını Instagram üzerinden yapmayı tercih etmektedir. Bu sayede reklamı yapılan ürünlerin ya da hizmetlerin çok geniş kitlelere, üstelik dünya çapında ulaşması kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Buna bağlı olarak Instagram uygulamasında meşhur olan ve takipçi sayıları yüksek olan Instagram kullanıcı profillerine pek çok firma ya da iş yeri sahibi reklamlarını belli ücretler karşılığında vermektedir. Alınan bu reklamları ise Influencerlar sahip oldukları Instagram profillerinde takipçileri ile paylaşmaktadırlar.

Böylelikle ürün ve hizmet tanıtımları kolay yoldan büyük bir müşteri kitlesine erişmekte ve ürün ve hizmet satışlarından elde edilen kazançlar da buna paralel olarak büyük bir artış göstermektedir. Instagram uygulamasında bulunan Influencerlar ise takipçi sayılarına göre kendi içlerinde sınıflara ayrılmaktadırlar. Bu bağlamda takipçi sayılarına göre Influencer çeşitleri ise sırasıyla şunlar olmaktadır;

Mikro Influencerlar

Makro Influencerlar

Mega Influencerlar

Mikro Influencerlar

Instagram uygulamasında yer alan Mikro Influencerlar, takipçi sayısıları en düşük olan ama sevilen ve tanınan Influencerlar olmaktadırlar. Sosyal medyada dikkat çekici profillere sahip olan bu Instagram fenomenlerine yani Influencerlara da çok sayıda reklam veren firma ve iş yeri sahibi bulunmaktadır. Buna bağlı olarak Mikro Influencerların takipçi sayıları ise 1.000 kişi ile 40.000 kişi arasında olmaktadır.

Makro Influencerlar

Influencer pazarlama işinde en çok reklam alan Influencerlar ise Makro Influencerlar olmaktadır. Bu Instagram fenomenlerinin takipçi sayıları ise 40.000 kişi ile 1 milyon kişi arasında olmaktadır. Makro Influencerlar, her zaman uygulama içerisinde en dikkat çekici Instagram profilleri olup, bu sayede aldıkları reklamlarla, Mega Influencerlardan sonra en çok para kazanan kesim olmaktadırlar.

Mega Influencerlar

Mega Influencerlar, Instagram uygulamasında en yüksek takipçi sayısına sahip olan Influencerlar olup, takipçi sayıları ise her zaman 1 milyonun üstünde olan kişilerdir. Instagram uygulamasında yer alan bu Mega Influencerlar, genellikle ülke ya da dünya çapında tanınmış olan müzisyenler, şarkıcılar, sporcular ya da film yıldızları gibi benzeri meslek sahipleri olmaktadır. Bu nedenle firmaların, marka ya da iş yeri sahiplerinin en çok reklam vermeyi istediği kesimde Mega Influencerlar olmaktadır.

İçerik Tarzına Göre Influencer Çeşitleri Nelerdir?

Instagram uygulaması haricinde internet ortamında yer alan bütün sosyal medya platformlarında Influencer olmak geçerli bir meslek olmaktadır. Buna bağlı olarak ve içerik tarzına göre de Influencer çeşitleri olmaktadır. Buna göre içerik tarzına göre Influencer çeşitleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Sosyal Medya Paylaşımcıları

Bloggerlar

Sosyal Medya Paylaşımcıları

Influencerlar ürettikleri ve kullandıkları içeriklere göre de, kendi içlerinde sınıflandırılmakta olup, buna bağlı olarak fenomen olan sosyal medya paylaşımcıları da, pek çok markanın ve firma sahibinin çalışmak istediği kişiler olmaktadır. Sosyal medya paylaşımcıları olan bu Influencerlar tek bir platforma bağlı olmadan, bir kaç yerde ve aynı anda içerik üretmektedirler.

Bloggerlar

Influencer pazarlama işinde en çok tercih edilen Influencerlar ise Bloggerlar olmaktadır. Marka ya da ürün sahiplerinin en çok çalıştığı kesimlerden birisi olan Bloggerlar, kendilerine ait olan Blog sitelerinde kişisel gelişim, müzik, sağlık, finans ya da turizm gibi pek çok benzeri konularda içerik üretmektedirler. Bu sitelere sahip olan Bloggerlara ise pek firma ve iş yeri sahibi, her zaman reklamlarını vermektedirler.


Yorum Yap