İnstagram Takipçi Hilesi

İnstagram Hesabına Takipçi, Beğeni Yada Reels Video İzlenmesi Göndermek İçin Hemen İnstagram Kullanıcı Adın İle Sisteme Giriş Yap.

@
Hesap güvenliğiniz bizim için çok önemli o yüzden şifrenizi istemiyoruz, Giriş yapmak için sadece kullanıcı adınız yeterli.
instagram
1 Yıl Önce Yayınlandı 185 Kez Okundu

Facebook Haber Bandı Sohbet Bölümü Görünmüyor?

Facebook uygulaması günümüzde herkes tarafından bilinen ve kullanılan uygulamalar arasındadır. Facebook platformu üzerinde pek çok özellik bulunmaktadır. İnsanlar Facebook ile haberleri görebilir ve başka insanlar ile sohbet edebilmektedir. Facebook haber bandı neden görünmüyor sorunu pek çok sebeplerden olabilir.

Facebook haber bandı kaybolmasının sebebi sistemle alakalı veya kişisel olabilmektedir. Eğer sorun tamamen sistem ile kaynaklı ise bu durumu farklı Facebook kullanıcılarından öğrenebilirsiniz. Eğer haber bandının kaybolması kişisel ise bu sorunun çözümlerini bazı yöntemler kullanarak rahatlıkla çözüme kavuşturabilirsiniz.

Facebook Haber Bandı Aktifleştirme

Facebook haber bandı aktifleştirebilir veya gizleyebilirsiniz. Facebook haber bandı görünmüyor diyen kişiler için eğer Facebook haber bandınız görünmüyorsa yanlışlıkla kapatmış olabilirsiniz. Haber bandını tekrar aktifleştirmek için yapmanız gerekenler şu şekilde özetlenebilir,

 • Öncelikle Facebook hesabınıza girin ve sağ alt tarafta bulunan ‘’Sohbet’’ butonuna tıklayın.
 • Sonrasında çıkan ekranda ayarlar bölümüne tıklayın.
 • Karşınıza çıkan sayfada haber bandını göster veya gizle yazısı bulunmaktadır. Bu yazıya tıkladığınız zaman kenar pano açılmaktadır.

Bu işler ile Facebook haber bandını açabilir veya Facebook sohbet bölümü gizleyebilirsiniz. Hatta haber bandının boyutunu değiştirebilir ve ekranınıza göre ayarlayabilirsiniz. Bunun için sohbet kısmının üst bölümünde bulunan yatay çubuğu mouse ile tutarak aşağı doğru çekin, bu yöntem ile haber bandının boyutu rahatlıkla ayarlanabilmektedir.

Facebook Haber Bandı Açma Yöntemleri

Eğer Facebook haber bandınız yukarıdaki yöntem ile açılmadıysa alternatif olarak farklı bir yol deneyebilirsiniz. Bunun için tarayıcı geçmişinizi silme işlemi yapabilirsiniz. Facebook uygulamasını kullandığınız tarayıcının geçmişini silmek ve haber bandı açmasını sağlamak için şu yöntemleri izlemenizi öneririz,

 • Öncelikle kullandığınız tarayıcıyı açarak tarayıcının sağ yukarı kısmında bulunan üç nokta sembolüne tıklayın.
 • Burada ayarlar bölümüne tıklayın.
 • Sonrasında açılan sayfada geçmiş ve tarama verilerini temizle butonuna tıklayın.
 • Sonrasında burada yer alan tüm seçenekleri seçtikten sonra geçmişinizi temizleyin.

Bu yöntem ile beraber Facebook haber bandı sohbet bölümü görünebilir ve haber bandı görünmeme sorunu kısa sürede çözülebilmektedir.

Facebook Haber Bandı Sohbet Bölümü Neden Önemlidir?

Facebook üzerinde bulunan haber bandı ile Facebook sayfanızda bulunan kayıtlı arkadaşlarınızın hareketlerini görebilirsiniz. Bu hareketler bağlantılı olduğunuz kişilerin neleri beğendiğini, hangi sayfaları takip ettiğini gibi pek çok etkileşimde olduğunuz kişiler görünmektedir. Facebook haber bandı üzerinden bağlantılı olduğunuz kişilerin haberleri şu şekilde özetlenebilir,

 • Kişilerin durum güncellemeleri gibi haberleri.
 • Size gelmiş olan arkadaşlık istekleri.
 • Bağlantılı olduğunuz kişilerin video paylaşımlarını.
 • Bağlantılı olduğunuz kişilerin fotoğraf paylaşımlarını.
 • Diğer kişilerin yorumları, beğenileri gibi pek çok bilgi anlık olarak haber bandınızda görünmektedir.

Facebook kullanan kişiler istediği taktirde bu haber bandını kapatabilirler. Kendi haber bandınızı diğer kişilerden gizleyebilirsiniz.

Facebook Haber Bandınızı Nasıl Gizleyebilirsiniz?

Facebook üzerinden yaptığınız şeyleri, beğendiklerinizi diğer kişilerden gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için Facebook uygulamasının sunmuş olduğu gizlilik ayarlarını kullanarak yapabilirsiniz. Facebook uygulaması tüm kullanıcıların gizlilik ayarlarına saygı göstererek sizlere pek çok konuda imkân sunmaktadır. Facebook haber bandını gizlemek için şu adımları izlemeniz yeterlidir,

 • Öncelikle facebook profilinize girin.
 • Sonrasında arkadaşlar bölümünden gizliliği düzenle butonuna basın.
 • Buradaki gizlilik ayarını düzenlemek için kimler görebilir yazısına tıklayarak herkese açık olan kısmı sadece ben olarak düzenleyebilirsiniz.

Bu sayede rahatlıkla yaptığınız hareketleri diğer arkadaşlarınızdan gizleyebilirsiniz. Eğer isterseniz yine bu kısımdan gizlilik ayarlarını değiştirerek istediğiniz kişilere açabilir veya kapatabilirsiniz. Aynı zamanda Facebook arkadaş sayınızı gizleyebilir ve birçok gönderileri gizleme işlemleriniz yine gönderiler üzerinden yapabilirsiniz.

 


Yorum Yap


Youtube Katıl Nedir, Nasıl Açılır?

1 Yıl Önce 2189 Kez Okundu

Youtube Abone Ücretleri

1 Yıl Önce 2172 Kez Okundu

Instagram Eski ve Silinen Mesajları Görme

1 Yıl Önce 2124 Kez Okundu

Instagram Beyaz Ekran Sorunu ve Çözümü

1 Yıl Önce 2109 Kez Okundu

En İyi Stalk Uygulamaları

1 Yıl Önce 2143 Kez Okundu

Instagram Sponsorluk Reklamları Onaylanmıyor

1 Yıl Önce 2096 Kez Okundu

Youtube Katıl Nedir, Nasıl Açılır?

1 Yıl Önce 2189 Kez Okundu

Youtube Abone Ücretleri

1 Yıl Önce 2172 Kez Okundu

En İyi Stalk Uygulamaları

1 Yıl Önce 2143 Kez Okundu

Instagram Eski ve Silinen Mesajları Görme

1 Yıl Önce 2124 Kez Okundu

Instagram Beyaz Ekran Sorunu ve Çözümü

1 Yıl Önce 2109 Kez Okundu

Instagram Sponsorluk Reklamları Onaylanmıyor

1 Yıl Önce 2096 Kez Okundu