İnstagram Takipçi Hilesi

İnstagram Hesabına Takipçi, Beğeni Yada Reels Video İzlenmesi Göndermek İçin Hemen İnstagram Kullanıcı Adın İle Sisteme Giriş Yap.

@
Hesap güvenliğiniz bizim için çok önemli o yüzden şifrenizi istemiyoruz, Giriş yapmak için sadece kullanıcı adınız yeterli.
instagram
1 Yıl Önce Yayınlandı 93 Kez Okundu

Beğeni Gizleme Üzerine Açıklama!

Çoğu kişinin tanıdığı İnstagram CEO’su Adam Mosseri sosyal medya hesapları üzerinden bir video paylaşımı gerçekleştirdi. Burada beğeni gizleme ile ilgili bir açıklama yaptı. Burada geride bıraktığımız günlerde yanlışlıkla özelliği çok sayıda kullanıcı arasında test edilmesi nedeniyle özür diledi. Bununla beraber beğenilerin gizlenmesi üzerine bazı açıklamalar da yaptı. Bir seneden beri gündem olması nedeniyle birçok kullanıcı gelmeyeceğini düşünmekteydi. Ancak İnstagram CEO’su Adam Mosseri tarafından buna yönelik açıklama da yapıldı.

Herkesin bildiği üzere İnstagram, geride bıraktığımız günlerde yeni özelliğiyle karşımıza geldi. Live Rooms kapsamında canlı yayınlara katılımı ikiden, dörde çıkarmıştı.  Bununla beraber gün içerisinde sorun da yaşanmıştı. Birçok kişinin platformdaki beğenileri gizliye çekilmişti.

Birçok kişi ilk olarak beğeni gizleme özelliğinin geldiğini alına getirse de, bir vakit ardından açıklama geldi. Burada platform söz konusu gizli beğenilerin hatayla olduğunu, yeni özelliklerin yayınlanması esnasında testi yapılan gizleme özelliğini yanlışlıkla daha fazla kişiyle paylaşıldığını belitti.

Zira bir süre sonra problem çözüldü. Beğeni sayıları da geri geldi. İnstagram’ın CEO’su olan Adam Mosseri de açıklama yaptı.  Bu durumdan dolayı özür diledi.  Ayrıca beğeni gizleme özelliği üzerine açıklama yaptı.

Beğeni Gizleme Üzerine Çalışmalar Yapılıyor

İnstagram’ın CEO’su olan Adam Mosseri, sosyal medya hesaplarından yayınladığı video ile netlik de getirdi. İnstagram beğeni gizleme özelliğinin gündemlerinde olduğunu açıkladı. Özelliklerin üzerinde çalışmaların da sürdüğünü söyledi.

Birçok İnstagram kullanıcısının hatırladığı üzere bir yıldan daha uzun süredir bu özellik gündemdeydi. Dolayısıyla birçok kişi artık gelmeyeceğini de kabul etmişti.

Bununla beraber İnstagram’ın CEO’su olan Adam Mosseri’nin yaptığı açıklamaya göre durum böyle değil. Zira söz konusu özellik üzerine çalışmalar 2020 senesinde ani biçimde değişen gündemle bırakılmış.

Beğeni gizleme özelliği üzerinde çalışan ekibin Covid-19 nedeniyle salgınla alakalı doğru bilgilere erişilmesi,  korona virüs nedeniyle küçük işletmelere destek gibi hususlara odaklanmış. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde ırkçılık sorununun tekrar gündem olmasıyla da alakal çalışmalar gerçekleşmiş.

Bu şekilde değişen gündemin, beğeni gizlemenin bir süre için rafa çıkmasına neden vermiş. Dolasıyla tekrardan söz konusu özellik hakkında çalışma başlamış.

İsteğe Bağlı Olarak Sunma Yolları Aranıyor

İnstagram CEO’su Adam Mosseri’nin gerçekleştirdiği açıklamaya göre ekip İnstagram beğeni gizleme özelliğini isteğe bağlı şekilde vermenin yollarını aramakta. Böylece kişisel tercih haline getirerek, gösterme-gizleme yapılması hedeflenmekte.

Peki, özellik ne zaman yayınlanacak, ayrıntıları neler? Zaman ilerledikçe konunun daha fazla aydınlanacağı düşünülebilir.

Beğeni Gizleme Özelliği Ne?

Peki, İnstagram beğeni gizleme nedir? Aradan çok uzun zaman geçmesi birçok kişinin unutmasına da neden oldu. Hatırlanacak olursa burada temel olarak beğenilerin gizlenmesi amaçlanmakta. Böylece kimin, ne kadar beğenisi olduğu da görülemeyecek.

Peki, bunun amacı ne? Burada neden olarak çok sayıda sebep gösterilebilir. Herkesin bildiği üzere İnstagram’da sert bir rekabet ortamı bulunmakta. Çoğu kişi paylaşımların kalitesinden ziyade, ne kadar beğeni aldığını görmekte.

Üstelik bazı kişiler takip etmeden önce bile beğenileri incelemekte. Kullanıcıların normal yaşantıda beğeni sayılarını konuştukları da malum. Dolayısıyla bu durumun normalleştirilmesinin amaçlandığı düşünülebilir.

Beğeni Gizleme Zorunlu Mu?

Peki, beğeni gizleme zorunlu mu? Yanlışlıkla özelliğin gelmesiyle beraber kullanıcıların yeni özelliğe olan ilgisi de yeniden canlandı. Dolayısıyla beğenilerin zorunlu olarak mı, yoksa isteğe bağlı şekilde mi görünüme kapatılacağı merak edilmeye başlandı.

İnstagram’ın CEO’su olan Adam Mosseri tarafından yapılan açıklamaya göre isteğe bağlı şekilde yapılması planlanmakta. Durum hakkında ayrıntılar zaman ilerledikçe alınabilir.


Yorum Yap