İnstagram Takipçi Hilesi

İnstagram Hesabına Takipçi, Beğeni Yada Reels Video İzlenmesi Göndermek İçin Hemen İnstagram Kullanıcı Adın İle Sisteme Giriş Yap.

@
Hesap güvenliğiniz bizim için çok önemli o yüzden şifrenizi istemiyoruz, Giriş yapmak için sadece kullanıcı adınız yeterli.
instagram
9 Ay Önce Yayınlandı 55 Kez Okundu

Aşı Karşıtlarının Facebook Hesapları Kapanıyor

Covid-19’un tüm dünyayı etkisine alması ardından birçok önlem alınmış durumda. Buna karşı aşının geliştirilmesi ardından, bazı kesimler tarafından buna adeta balta da vurulmaya çalışılıyor. Facebook aşı karşıtları ile ilgili yaptığı bir duyuruda da harekete geçildiğini; 65 Facebook, 243 Instagram hesabının kapatıldığını belirtti. Gerçekleştirilen açıklamalarda oluşturulan kampanyalarda bilimden oldukça uzak, aslı bulunmayan ve insanları “maymuna” çevirdiği gibi iddialara yer verildiğini; sosyal medya fenomenlerinden de kampanyalardan yardım alındığını belirtmişti.

Global çapta yaşanan Covid-19 pandemisi ile her gün mücadele edilmekte. Buna dair önlemler alınırken, bazı kesimler tarafından aşı konusuna balta vurulmaya da çalışılıyor. Konu hakkında bazı yaptırım hakları bulunduran otoriteler, söz konusu kişilerin kontrol edilmesi için tedbirler de almakta.

Bu konu hakkında Facebook da bir açıklama yapmış durumda. Amerika Birleşik Devletleri, Latin Amerika ve Hindistan’ı hedef alan birtakım aşı karşıtının hesaplarının kapatıldığını söyleyen firma; yanlış bilgi yaydıklarını ve konu hakkında ellerinden geleni de yaptıklarını belirtti. Bildiği üzere Rusya merkezli olan ve influencer pazarlama ajansı olan Fazze, konuda bir paydaştı.

Gerçekleştirilen incelemeler konusunda yanlış bilgi kampanyasına giren 243 Instagram, 65 Facebook hesabının kapatıldığı belirtilmiş durumda.

Aşının İnsanları Maymuna Çevireceği İddiası

Her ne kadar ilk önce bir şaka gibi gelse de, aşının insanları maymuna çevireceği iddiası da yapılmış durumda. Facebook tarafından gerçekleştirilen açıklamalara göre, aşıya karşı olan kesim konu hakkında aklın almayacağı yöntemlere başvurmakta.

Bu oldukça ileri seviyelere gidebilmekte. Zira AstraZeneca tarafından Covid 19 aşısının, insanları maymuna döndürdüğü iddiası yapılmakta. Üstelik konu hakkında montaj görüntüler de gösterilmekte. Üstelik aşı karşıtı grup bunlarla sınırlı da kalmamakta. Zira bilimsel herhangi bir gerçekliği bulunmayan, sayısız asılsız bilginin hem Instagram, hem de Facebook’da yayılmasını sağlamaya çalıştıkları söylenmekte.

Sosyal Medya Platformları da Dâhil

Instagram ve Facebook üzerinde mevcut olan çok sayıda fenomen bulunmakta. Her ne kadar birçok kişi tahmin etmeyecek de olsa, bu duruma dâhil olan bazı sosyal medya fenomenleri de mevcut. Facebook yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre iki yalan haber dalgasının meydana geldi; ancak ikisinin de bertaraf edildi.

Facebook bunlara ek olarak söz konusu kampanyalara giren kullanıcıların bizatihi uyarıldığını belirtmekte. Firma yetkililerinin fenomenler ile irtibat kurarak bu tarz hurafelere inanılmamasını; bilimsel araştırmaların incelenmek ve okunmak gerektiği söylenmiş.

Covid-19 Pik Noktası

T. C. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Covid-19 pandemisi hakkında bazı sevindirmeyen haberler vermiş durumda. Prof. Dr. Yavuz Ağustos ayının riskli olduğunu belirterek; kişileri aşı olmaya çağırmış durumda.

Bilim insanı genel gidişin iyi olmadığını dile getirerek, henüz içerisinde olduğumuz Ağustos ayı kapsamında Koronavirüs’ün delta varyantı sebebiyle tehlikeli olduğunu; hatta pik olabileceğini belirtti.

Buna göre kişilerin maske kullanmayı sürdürmesi gerekmekte. Ayrıca delta versiyonunun yayılması için kalabalık yerler de uygun yerler meydana getirmekte. Aşısını iki doz halinde olan kişilerin büyük dikkat etmesi gerektiği;  olmayan kişilerin kalabalık ortamlardan uzak durması gerektiği açıklanmakta. Ayrıca açık alan bile olsa sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerektiği söylenmekte.

Prof. Dr. Yavuz buna ek olarak aşılama oranlarına da değinmiş durumda. Buna göre ülkemizde toplumsal bağışıklığa ulaşıldığı söylenememekte. Bununla birlikte Eylül veya Ekim ayları gibi aşı oranlarının günümüze nazaran 2-3 katına çıkacağını, sürecin devam ettiğini de belirtmekte. Dolayısıyla Ağustos ayının büyük önem arz ettiği açıklanıyor.


Yorum Yap